Hakkımızda

SUPET TARİHÇESİ;
Uluslar arası ve yurtiçi lojistik alanlarında faaliyet gösteren bir kurumdur.


1995
Türkiye ekonomisinin hızla gelişmeye aday olduğu bu dönemde, dış ticaretimizin önemli bir konuma gelebilmesi için ülke içinde ve dışında yürütülen ticari ataklar sonucunda ihracat ve ithalat taleplerinin artış göstermesi gözlenmiştir. Bu duruma bağlı olarak son yıllarda çoğalmaya başlayan nakliye şirketleri arasında yer almak isteyen ve Türkiye’ nin sayılı firmaları arasına girmeyi hedefleyen SUPET ULUSLAR ARASI TAŞ. LTD. ŞTİ. nin temelleri atılmış oluyordu.

1999
Kurulduğu dönemde yalnızca 12 adet aracı ile Rusya ülkesine hizmet vermeye başlayan SUPET, bu yıl içerisinde yatırımlarını çoğaltarak ve bünyesine katmış olduğu profesyonel kadro ile bir çok  şirket arasından sıyrılmayı başarmıştır.

 

2001
Yatırımlarını artırmaya devam eden SUPET, Rusya ‘ nın dışında UKRAYNA ve KAZAKİSTAN hattında da iddialı şekilde çalışmalarına başlamış ve araç yatırımlarını devam ettirmiştir.

2003
1995 yılında temelini attığımız küçük nakliye şirketimiz artık sektörde öncü kuruluşlardan olmaya adaylığını kanıtlamış ve profesyonel kadrosu , hizmet ağı ve güvenilirliği esas alarak kuruluşundan günümüze %200 büyüme sağlamıştır.

2005
Kuruluşumuz aşamasında ileriye yönelik hedeflerimizden olarak gördüğümüz Proje Taşımacılığı’ na hızlı bir şekilde adım atmış ve bu konuda RUSYA bölgesinde en etkili şirketler arasına girmiş bulunmaktayız.

2006
Şirketimizin ortaklık yapısında değişikliğe gidilmiş olup, sektöre 30 yıldır yabancı olmayan ve kurucularımızdan olan METİN BAŞBİLEN, başka bir ortağın kontrolündeki hisselerin tamamını satın alması ile başlayan kurumsallaşma süreci hızla ilerleme göstermiştir.

2007
Ortaklık yapısının değişmesi ile hızla önem arz eden yeni hatların kurulması ve mevcut hatlarda yatırımların artırılması konusunda büyük girişimlere başlanmıştır. Şirketimiz bu yıl içerisinde Rusya, Ukrayna ve Kazakistan ülkelerinin dışında Azerbaycan, Gürcistan, Moldova, Beyaz Rusya, Romanya, Türkmenistan ve Afganistan bölgelerine hat oluşturmuş ve bu bölgelerde önemli müşteri kazanımı gerçekleştirmiştir.

2008
Supet, yaptığı hizmette her zaman ilk sırada olmayı hedefleyen,  takip eden değil takip edilen ve örnek teşkil edilmesini isteyen ve her yıl büyüme oranını en yüksek seviyeye çıkaran bir kimliğe bürünmüştür. Araç yatırımlarını artırmış ve kuruluşunda 12 araçlık bir filo ile yola çıkan SUPET, günümüzde özmal olarak 50 araç ve kontrolündeki  100 araç ile bölgesinde lider konuma hızla yaklaştığının sinyallerini vermekteydi.

Bu yıl içerisinde uluslar arası alanda Rusya, Ukrayna ve Kazakistan hattında parsiyel taşımacılığa geçişi ve yurtiçi dağıtım ağının genişleterek, ülke içinde bir çok noktada hizmetlerini hızlı şekilde devam ettirmiştir.

2009
SUPET artık kurumsallaşma sürecini tamamlamak üzereyken, kontrolündeki 150 adet araçla ülkemizdeki müşterilerimizin ve global anlamda yurtdışındaki müşterilerimizin beklentilerini; taşımacılık ve gümrük ile ilgili kanunlarını yakından takip eden kadrosuyla, ihtiyaçlarını en hızlı şekilde çözümlemelerine yardımcı olmak ve sorunsuz işbirliklerini güvenli ve sorunsuz şekilde devam ettirmektedir.

2010
15 yıllık süre içerisinde ülkemiz ve global anlamda dünya bir çok krizi geride bırakmasına rağmen, şirket olarak karamsarlığa düşmek yerine yeni umutlara bakmayı hedef gösterdik.  2009 yılında sektöründe kuvvetli 43 girişimci ile temelini attıkları ve bu yıl şubat ayı içerisinde hizmete giren 730 dönüm arazi üzerinde Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük Lojistik Üssü olan ANKARA LOJİSTİK ÜSSÜ’ nün kurucu üyesi ve ortaklarından biri olmayı başarmıştır

Şirketimiz, dünyadaki lojistik sektöründe son dönemde en hızlı büyüyen pazarın Asya-Pasifik Pazarı olduğuna her zaman dikkat çekmiş  ve Türkiye’ nin lojistik sektöründe vazgeçilmez ülke olduğunu dile getirmiştir.

SUPET, kombine taşımacılık hizmetlerine bu yıl içerisinde hız vermiş, altyapı yatırımlarını tamamlayarak hizmet ağını genişletmiştir. Müşterileri için alternatif çözümler üretebilen kadrosu ile lojistik maliyetlerinin düşürülmesi ile müşterilerinin rakipleri ile kolay rekabet edebilmesine katkı sağlamıştır.


Şirket olarak gelecekteki yapmayı düşündüğümüz her türlü yatırım veya büyüme hedeflerimizi bir önceki hedeflerimiz ve yaşadıklarımız ile kıyaslama yapabilme kabiliyetindeyiz. Sektör olarak bizim pazarımız dünyada rekabetin küresel boyutta izlendiği bir pazardır. Son dönemlerde ülke olarak yaşadığımız büyümenin sektörümüze yansımalarını görmekteyiz. Bu büyüme ile global pazarda söz sahibi olabilmemiz kaçınılamaz.